Ogłoszenia parafialne - 26 grudnia 2022 r. - Święto św. Szczepana

1. Dzisiaj (26 XII) przeżywamy Święto św. Szczepana. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 małżeństwa będą miały okazję odnowić przyrzeczenia małżeńskie, a zgłoszeni Jubilaci otrzymają Błogosławieństwo od Ks. Biskupa Jana Wątroby.

2. W sobotę (31 XII) zakończenie Starego Roku – Msza św. i nabożeństwo dziękczynne: w Górnie o godz. 9.00 i 16.00, w Markowiźnie o godz. 14.00. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie, aby podziękować za całoroczną Bożą opiekę i przeprosić za grzechy.

3. W przyszłą niedzielę (1 I) Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – dzień modlitw o pokój na świecie.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

• we wtorek (27 XII) wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Dzień imienin i modlitwy za ks. Biskupa Jana Wątrobę. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 poświęcenie wina
  • w środę (28 XII) święto Św. Młodzianków Męczenników. W Rzeszowie odbędzie się XIX Rzeszowski Marsz za Życiem. Początek  o godz. 17.00 na Starym Cmentarzu
  • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • we czwartek (29 dzień miesiąca) nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
  • w piątek (30 XII) święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
  • w piątek Msza św. w Markowiźnie o godz. 7.00
  • w przyszłą niedzielę Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00odmówi Róża św. Józefa

5. Intencje mszalne.

6. Za świąteczne sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie X (11 na 22) i Grupie XI (12 na 22). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00prosimy Grupę XII ul. Dołega.

7. We wtorek (27 grudnia) rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Głównym powodem wizyty duszpasterskiej jest chęć poznania parafian, ich problemów, rozmowa o wierze oraz opinia na temat funkcjonowania parafii. Dlatego bardzo ważną rzeczą w trakcie kolędy jest szczerość w rozmowie z kapłanem. Jeśli ktoś ma życzenie złożyć ofiarę z racji wizyty duszpasterskiej, prosimy, aby złożył ją w kościele na tacę. W tym roku otrzymamy folder informacyjny o naszej wspólnocie parafialnej.Proszę, jeśli to możliwe, aby przyjechać z poszczególnych rejonów po ministrantów i księdza (ok. 15 minut wcześniej).

Wtorek (27 grudnia) od godz. 9.00

1. Ksiądz Proboszcz – ul. Zaciszna, ul. Zaborze
2. Ksiądz Wikariusz – ul. Meszne

Środa (28 grudnia) od godz. 9.00