I Niedziela Adwentu - 2 grudnia 2012 r.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Być solą ziemi”. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do uczynienia sobie jakiegoś postępowania, wyrzeczenia, szczególnie od używania napojów alkoholowych czy papierosów.

2. Dziś zmiany tajemnic różańcowych, składki na cele diecezjalne, składki przyjaciół seminarium i przyjaciół Radia Via.

3. Od jutra rozpoczynamy roraty – uroczyste Msze św. o Matce Bożej – o godz. 17.00. Wcześniej o godz. 16.30 zapraszamy na śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Do udziału w roratach zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby świecić je w trakcie procesji na rozpoczęcie Mszy św.

4. W tym tygodniu:

• jutro spotkanie Akcji Katolickiej,
  • we wtorek spotkanie grupy Caritas,
  • I czwartek miesiąca nabożeństwo po Mszy św.,
  • I piątek miesiąca: Msze św. o 7.00 i 17.00, w Markowiźnie o 15.00, przed Mszami św. możliwość spowiedzi św. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszo piątkowe,
  • w sobotę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w tym dniu z okazji Roku Wiary można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo w Eucharystii lub Liturgii godzin połączone z Wyznaniem wiary.

5. W przyszłą niedzielę:

• naszą modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie,
  • po Sumie spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.,
  • Caritas parafialna będzie rozprowadzać świece małe i duże na stół wigilijny,
  • w Sokołowie w sali widowiskowej Ośrodka Kultury o godz. 16.00 będzie wyświetlany film pt „Odważni”. Wstęp 1 zł.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i w wszelkie ofiary przekazane na potrzeby parafii. W tym tygodniu do sprzątania prosimy grupę I z Górna.

19648