top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.00, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.00

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Msza święta On-line

Parafialny Zespoł Caritas

„Być dobrym jak chleb...”
św. brat Albert Chmielowski

Parafialny Zespół Caritas jest podstawową jednostką organizacyjną Caritas Diecezji Rzeszowskiej. To zespół ludzi dobrej woli, który przejął na siebie zadanie i obowiązek niesienia konkretnej pomocy osobom potrzebującym na terenie własnej parafii. Znajdują się oni najbliżej potrzebujących, dlatego najtrafniej potrafią ocenić ich sytuację życiową i najszybciej służyć pomocą.
Do zadań członków Caritas Parafii należy: animowanie wspólnoty parafialnej i ludzi dobrej woli z jej terenu do czynnej miłości swoich bliźnich; pełne i stałe rozpoznawanie potrzeb i możliwości świadczenia pomocy; organizowanie tej pomocy w obrębie parafii i poza jej granicami. Co roku organizuje Dzień Chorego.

Zespół organizuje pracę na terenie parafii poprzez: organizowanie pomocy doraźnej i długofalowej osobom potrzebującym, a pomoc obejmuje tych, którzy znajdują się w trudnym położeniu materialnym, zdrowotnym lub duchowym. Dotyczy to głównie rodzin wielodzietnych i niepełnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, jak również ludzi starszych, samotnych, niepełnosprawnych itp. Członkowie

W naszej parafii Zespół Caritas odwiedza chorych, dogląda dzieci w rodzinach dysfunkcyjnych, troszczy się o podstawowe potrzeby ludzi ubogich, zaopatruje dzieci z ubogich rodzin w przybory szkolne, obdarowuje je okolicznościowymi prezentami (św. Mikołaj, święta), a także pozyskuje i rozprowadza żywność. Ponadto czynnie współpracuje z Sanatorium im. Bł. Jana Pawła II i Domem Pomocy Społecznej w Górnie.

Spotkania odbywają się każdy pierwszy wtorek miesiąca.

Opiekunem zespołu jest nasz ks. Proboszcz.

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

3527623
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
145
651
2532
38256

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl