OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 3 listopada 2019 r. – 31 niedziela zwykła

1. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za zmarłych. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. Od poniedziałku po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Nowe wypominki roczne będą odczytywane od I Niedzieli Adwentu.
W Markowiźnie wypominki będą odczytywane w środy po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Za tydzień będziemy przeżywać XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku poświęcony jest Kościołowi w Sudanie Południowym. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako pomoc tej wspólnocie Kościoła.

4.  W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

• w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza
  • w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Litania do św. Józefa o dobrą śmierć
  • w sobotę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

5. Za tydzień różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi róża św. Katarzyny ze Sieny (Pani Weroniki Prugar).

6. Intencje Mszy św.

7. Spotkania:

• w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Bractwa Szkaplerznego;
  • we wtorek o godz. 16.30 kurs lektorski;
  • w piątek spotkanie KSM
  • w sobotę o godz. 16.00 spotkanie KSM Junior;
  • w sobotę o godz. 9.30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

8. Za sprzątanie Kościoła i kaplicy na cmentarzu składam podziękowanie: Grupie XX Sanatorium oraz Grupie I Górno. Ciąg dalszy kolejki: Grupa II Górno, prosimy w sobotę po Mszy św. o godz.7.00. Bóg zapłać młodzieży z klasy VII i VIII oraz dorosłym za czwartkowe sprzątanie liści.

9. Rodzice i Kamil z Rakszawy składają serceczne podziękowanie za ofiary złożone do puszek na rehabilitację Kamila. Zebrano kwotę 4.850 zł. Bóg zapłać.

10. Pragnę przypomnieć, że za tydzień (II niedziela miesiąca), ofiary składane na tacę, przeznaczone są na inwestycje parafialne.

11. W dniu 17 listopada 2019 r. (niedziela) o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym w Górnie odbędzie się XIX Koncert Cecyliański p.t. „Musicie być mocni”. Podczas koncertu wystąpią:
Ewa Biegas – sopranistka Sinfoni Varsovia /Warszawa/ Absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. J. Ballarina oraz wiedeńskiego Uniwersytetu w klasie prof. H. Łazarskiej, laureatka wielu prestiżowych międzynarodowych konkurów wokalnych oraz stypendystka Rządu Austrii i Rządu RP.
Dr hab. Marek Stefański – wieloletni organista Bazyliki Mariackiej w Krakowie, wykładowca uczelniany, organizator koncertów organowych.
Ewa Siembida, Magdalena Białorucka – Ogorzelec – absolwentki Wydziału Jazzu i Rozrywki na Uniwersytecie Rzeszowskim w Rzeszowie
Zespół wokalny z Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Rzeszowie
Chór i Orkiestra „Młody Duch i Przyjaciele” z Górna obchodząca jubileusz 20-lecia powstania.

12. W dniu 23 listopada (sobota) zpraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium bł. Karoliny Kózki do Zabawy k. Tarnowa.

Program:
Wyjazd o godz. 7.00
Wał Ruda – zwiedzanie Domu rodzinnego i Droga Krzyżowa śladami męczeństwa;
Zabawa – zwiedzanie Sanktuarium i Msza św.;
Wspólny obiad.
Zapraszamy młodzież i chętnych dorosłych. W tym dniu chcemy zawierzyć Bł. Karolinie młodzież naszej parafii na dzisiejsze trudne czasy. Koszt 50 zł. Zapisy w kancelarii.

Do użytku wewnętrznego