XII Koncert Cecyliański w Górnie

xii koncert cecylianski w„Nie lękajcie się", te słowa bł. Jana Pawła II były mottem XII Koncertu Cecyliańskiego, który odbył się wczoraj wieczorem w Górnie. Koncert nawiązywał do przypadającego w najbliższy czwartek, wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego.

W programie koncertu znalazła się klasyczna muzyka instrumentalna. Nie zabrakło też ciekawych aranżacji znanych utworów muzyki religijnej. Spotkanie rozpoczął występ zespołu wokalnego „UNANIME", który tworzą studenci i absolwenci różnych uczelni rzeszowskich i nie tylko. Zespół został założony w 2001 roku przez Annę Marek-Kamińską. „UNANIME" bierze czynny udział w uroczystościach okolicznościowych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. W swoim repertuarze posiada utwory o tematyce sakralnej, aż do szeroko rozumianej muzyki współczesnej i rozrywkowej.

Publiczność nagrodziła również gromkimi brawami występ lokalnego zespołu „Młody Duch", który został założony w 1999 roku przez Dariusza Kosaka, absolwenta Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego i Podyplomowego Studium Chórmistrzostwa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. „Członkami Zespołu są uczniowie, absolwenci Zespołu Szkół, studenci i osoby dorosłe z Górna"- wyjaśnia Dariusz Kosak, organizator koncertu. Goście zaśpiewali i zagrali dla publiczności m.in. takie utwory jak: „La vera gioia", „Obój Gabriela" z filmu „Misja" E. Morriccone, „Gloria" A. Vivaldiego, czy „Nie lękajcie się".

Koncert poprowadziła Justyna Polanowska. Poprzedziła go Msza Św. w intencji muzyków, wykonawców i uczestników koncertu.

przycisk blue 4

Źródło: Radio VIA